سیستم گرمایشی یک پنجم کلاس‌های درس کشور «ناایمن» استسیستم گرمایشی یک پنجم کلاس‌های درس کشور «ناایمن» است

مرتضی رئیسی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی تمام مدارسی که دارای بخاری‌های ناایمن هستند، یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و چنانچه به مرور این منابع در اختیار سازمان نوسازی قرار بگیرد، روند استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه برای سال 92 مبلغ 200 میلیارد تومان در بودجه جهت استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی در نظر گرفته شده، عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر 150 هزار کلاس درس دارای سامانه گرمایشی نامطلوب هستند که یک نگرانی بزرگ برای آموزش و پرورش است، با تخصیص اعتبار می‌توان یک پنجم از این کلاس‌های ناایمن را استانداردسازی کرد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: 15 هزار بخاری تابشی برای مناطق سردسیر تهیه شده بود که در استان‌ها توزیع شده و در حال حاضر برگزاری مناقصه 30 هزار بخاری تابشی دیگر نیز در حال انجام است و این بخاری‌ها برای مدارسی که حداکثر سه کلاسه هستند در نظر گرفته شده است.

رئیسی ادامه داد: چنانچه بازخورد مثبتی از این بخاری‌ها از سوی مدیران مدارس، دانش‌آموزان و خانواده‌ها اعلام شود، توسعه آن در دستور کار قرار خواهد گرفت، چرا که معتقدیم این بخاری‌ها می‌تواند جایگزین مناسبی برای بخاری‌های نفتی باشند که استاندارد و ایمنی لازم را ندارند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات : منبع خبر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.