آریل‌اتم بیست، سوپراسپرتی نفس‌گیر از رضوانی موتورز


 


 

 

سولماز گرئی: بدون شک مدل فوق سبک وزن و فوق سریع اریل اتم یکی از لذت بخش ترین خودروهایی است که تا به امروز ساخته شده. با این حال، طراحی آن ممکن است با سلیقه هر راننده ای جور در نیاید. خوب راه حل چیست؟

رضوانی و سمیر سادیخوف (یکی از فینالیست‌های مسابقه جهانی طراحی فراری) که در کارنامه خود خودروی کانسپت آستون مارتین DBC را هم دارند، به آریل اتم از نو لباس پوشیده اند و از آن هیولایی نفس گیر مطابق با قوانین جاده و مناسب پیست مسابقه ساخته‌اند. نتیجه کار هم یک خودروی سوپراسپرت اریل اتم با عملکرد چشم گیرسابق اما ظاهری متفاوت است. در حقیقت Beast از استخوان های اریل اتم تغذیه کرده اما پوستی کاملا جدید سود می جوید.

کمپانی رضوانی موتورز که خود را سازنده خودروهای خاص معرفی می کند در کالیفرنیا قرار دارد. این کمپانی توسط آقای فردیس رضوانی که ایرانی الاصل است، تاسیس شده است.

از خودروی Beast رضوانی دو مدل تولید خواهد شد. مدل اول Beast 300 نام دارد و از یک موتور 2 لیتری 4 سیلندر مجهز به توربوشارژ تغذیه می کند. این موتور 315 اسب بخار قدرت تولید می کند. با استفاده از آن Beast که تنها 666 کیلوگرم وزن دارد قادر است در مدت زمان ۲.۹ ثانیه از حالت توقف به مرز صد کیلومتر بر ساعت برسد.

مدل دیگر یا Beast 500 در قسمت میانه یک موتور ۲.۴ لیتری و 4 سیلندر را حمل می کند. این موتور که به سوپر/توربوشارژر مجهز است 500 اسب بخار قدرت تولید می کند. علی‌رغم پنل های اضافه شده Beast 500 تنها 704 کیلوگرم وزن دارد و شتاب گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت آن نیز مانند اریل اتم دقیقا ۲.۷ ثانیه طول می کشد.

هر دو موتور در شرکت DDM Works در جنوب کالیفرنیا تولید می شوند. قیمت پایه 115 هزار دلار و قیمت مدل 500اسب بخاری 135 هزار دلار است.

۵۳۵۳


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.