ایران و برزیل خواستار تغییر مدیریت اینترنت شدند


به گزارش خبرنگار مهر، کنگره جهانی موبایل، فرصت مناسبی جهت آگاهی از آخرین رویدادها در عرصه فناوری های نوین ارتباطی و دیدار با مسئولان ICT کشورها به منظور گفتگو درباره نحوه هماهنگی و همکاری در زمینه های مختلف است.


از این رو محمود واعظی وزیر ارتباطات کشورمان در ادامه دیدارهای خود با وزرای ارتباطات کشورهای مختلف در حاشیه کنگره جهانی موبایل 2014 ، با همتای برزیلی خود دیدار و بر روابط گسترده سیاسی و اقتصادی بین دو کشور تاکید کرد.


وی این رویداد را فرصت مناسبی جهت گسترش روابط دو کشور برشمرد.


واعظی بر لزوم تجدید نظر در مورد وضعیت موجود اینترنت و ضرورت انجام مشورت های گسترده در زمینه نحوه اعمال مدیریت اینترنت در جهان تاکید و آمادگی خود را جهت کمک به دستیابی به تفاهم در این زمینه اعلام کرد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور با اشاره به تامین منابع لازم برای پروژه های بزرگICT در دولت تدبیر و امید، گفت: با توجه به تغییرات سریع فناوری و رشد انتظارات جامعه، تحولات را دنبال کرده و برای رفع نیازهای جامعه تلاش می کنیم.


در این دیدار وزیر ارتباطات برزیل نیز با ابراز خوشحالی از این ملاقات، با اشاره به توسعه ارتباطات و لزوم تجدید نظر در مورد وضعیت موجود اینترنت، گفت: هر چند اینترنت توسط آمریکایی ها ایجاد شده است، ولی باید اجماع جهانی و نه یک کشور خاص آن را مدیریت کند.


وزیر ارتباطات برزیل نیز با بیان اینکه، با نظر مثبت حرکت خواهیم کرد، گفت: نگاه برزیل به ایران به عنوان همکار و شریک است و آماده همکاری های بیشتر در زمینه های مورد تفاهم دو طرف هستیم.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.