فروشنده مغز انسانها در اینترنت دستگیر شد/ قیمت هر مغز 100دلار


به گزارش خبرگزاری مهر، دیوید چالرز 21 ساله متهم به سرقت مغز انسان و سایر بافتهای حفظ و نگهداری شده از مخزن وسیع این موزه است که بقایای 2 هزار بیمار کالبد شکافی شده طی دهه های 1890 تا 1940 در آن نگهداری می شود.


این موزه در آن زمان به عنوان بیمارستان مرکزی ایالت فعال بوده است و بیماران دارای اختلات ذهنی و روانشناختی را طی سالهای 1848 تا 1994 درمان می کرده است.


چالرز این مغزها و بافتهای انسانی را در اختیار یک واسطه قرار می داد که وی نیز  نمونه ها را در سایت آنلاین eBay به فروش رساند.


پلیس طی سال گذشته چندین مورد ورود غیر قانونی به موزه را بررسی کرده بود اما زمانی به سرقتها پی برد که یک خریدار در سن دیگو با پلیس تماس گرفت.


این خریدار که 6 شیشه مغز انسان را به قیمت 600 دلار خریداری کرده بود، با مشاهده برچسبهای شیشه ها به دزدی بودن مغزها مشکوک شد و با پلیس ایالت ایندیاناپلیس تماس گرفت. پلیس نیز رد فروشهای سایت eBay را گرفت و فروشنده را دستگیر کرد.


فروشنده با پلیس همکاری کرد تا در یک دیدار ساختگی چالرز دستگیری شود، چارلز نیز به جای تحویل 60 شیشه از اعضای بدن انسان که اخیرا از موزه به سرقت برده بود با ورود پلیس به دیدار ساختگی، دستگیر شد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.