بهترین تصاویر علمی هفته: از خورشید رنگین‌کمانی تا هتل خرس قطبی


 


دارو زیر میکروسکوپ
پروژه جدید سارا شوئنفلد، عکاسی از داروهای مجاز و غیرمجاز است. در مجموعه‌ای با عنوان «همه آنچه حس می‌کنید»، وی داروها را زیر میکروسکوپ گذاشته و از آنها عکس گرفته است. عکس بالا نیز قرص LSD را زیر میکروسکوپ نشان می‌دهد.

جنوبگان رنگی
عکس بالا یکی از نخستین تصاویر رنگی است که از قطب جنوب گرفته شده است. این عکس حدودا سال 1915 / 1294 و توسط فرانک هارلی گرفته شده است. عکس مذکور به عنوان بخشی از مستندسازی سفر ناموفق سر ارنست شکلتون گرفته شده است.

اسکلت‌های چوبی
جیووانی لانگو با استفاده از چوب‌های بازیافتی، مجموعه‌ای از اسکلت‌های حیوانی زیبا و در عین حال نیمه ترسناکی خلق کرده است.

مریخ شبح زده
عکس نسبتا عجیب و غریبی که در بالا می‌بینید، تپه‌های ماسه‌ای مریخ هستند که توسط دوربین HiRISE مدارگرد شناسایی مریخ تهیه شده است.

خورشید رنگین کمانی
با منتشر ساختن عکس بالا، ناسا قصد داشته است توانایی‌های رصدخانه دینامیک خورشیدی خود (SDO) را به تصویر بکشد. رنگ‌های مختلف عکس بالا نور خورشید را در طول موج‌های مختلف قابل شناسایی توسط این کاوشگر به تصویر می‌کشد.

ماشین لگویی
اگرچه این ماشین با کنار هم گذاشتن 500 هزار قطعه لگو ساخته شده است، اما این تنها یکی از جذابیت‌های آن است. جذابیت اصلی ماشین مذکور این است که واقعا راه می‌رود!

سحابی خرچنگ
سحابی خرچنگ قوی‌ترین منبع تابش امواج رادیویی و پرتو ایکس در آسمان است. این سحابی باقیمانده انفجاری ابرنواختری است که در فاصله 6500 سال نوری از زمین و در صورت فلکی گاو قرار دارد. احتمال می‌رود سحابی خرچنگ یکی از عوامل صدور بخش بزرگی از پرتوهای کیهانی باشد.

هتل خرس قطبی
ساختمان‌هایی که در عکس می‌بینید، هتل متحرکی است که از آنجا می‌توانید در ایمنی کامل به تماشای خرس‌های قطبی بنشینید.

بادهای دنیا

عکس بالا نقشه‌ای از بادهای زمین است که چشم‌اندازی تقریبا بلادرنگ از جهت وزش بادهای زمین را به تصویر می‌کشد. نقشه تعاملی عکس مذکور که در سایت هواشناسی ملی آمریکا در دسترس است، هر سه ساعت به روز می‌شود.

53275


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.