جزئیات گازگرفتگی 2 دانشجوی دانشگاه شهرکرد در خوابگاه/ نواقص خوابگاه رفع شد

به گزارش مهر، روز گذشته مركز مديريت حوادث و فوريت‌های اورژانس چهار محال و بختياري از نجات جان دو دختر دانشجو از مرگ حتمی بر اثر گاز گرفتگی توسط پرسنل این مرکز خبر داد.

 
دکتر اسماعیل اسدی – رئیس دانشگاه شهرکرد با تایید این مطلب که این دو دانشجوی دختر از دانشجویان این دانشگاه هستند، افزود: خوابگاه خودگردان از دانشجویان دانشگاههای مختلف تشکیل شده است اما دو دانشجویی که دچار گاز گرفتگی شده بودند دانشجویان دانشگاه شهرکرد بودند که در خوابگاه خودگردان اسکان داشتند.

 
وی افزود: دانشجویان به دلیل خوب کار نکردن دودکش های آشپزخانه خوابگاه، دچار حادثه گاز گرفتگی شده بودند که با کمک مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي اورژانس نجات یافتند.

 
رئیس دانشگاه شهرکرد افزود: بعد از اینکه دانشگاه در جریان حادثه قرارگرفت دو تیم از مسئولان بخش دانشجویی و حراست دانشگاه به خوابگاه مذکور اعزام شدند.

 
وی ادامه داد:  مالک خوابگاه برای ارایه توضیحات فرا خوانده شد و در حال حاضر نواقص خوابگاه مذکور رفع شده و مشکلی وجود ندارد . چون اولین سالی بوده که ساختمان مذکور به عنوان خوابگاه مورد استفاده قرار می گرفته مالک به تمام جزئیات توجه نداشته است.

 
اسدی افزود: حیطه نظارتی دانشگاه در بخش خوابگاه‌های خودگردان به اندازه خوابگاه‌های ملکی دانشگاه نیست، دانشگاه فقط در خصوص محل خوابگاه و شخصی که قرار است آنجا را اداره کند نظارت دارد و در مسایل داخلی خوابگاه نظارت چندانی ندارد.

 
اسدی ادامه داد: دانشگاه شهرکرد با کمبود خوابگاه به ویژه در بخش دختران دانشجو مواجه است چون بیشتر ورودی های این دانشگاه را دانشجویان دختر تشکیل می دهند.

 
وی افزود: دانشجویان بومی، نوبت دوم مشمول دریافت خوابگاه نمی شوند برخی از دانشجویان نیز خود علاقمند هستند که از خوابگاه خودگردان استفاده کنند. در حال حاضرحدود یک هزار و 200 نفر ازدانشجویان دختر دانشگاه شهرکرد در خوابگاه مستقر هستند.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.