برگزیدگان اولین دوره جایزه مستقل کتاب غزل معرفی شدندبرگزیدگان اولین دوره جایزه مستقل کتاب غزل معرفی شدند

به گزارش همشهری آنلاین، از میان نامزدهای نخستین دوره این جایزه در بخش کتاب سال (ویژه کتاب‌های منتشرشده در سال‌های 90 و 91) شامل مجموعه غزل‌های: «مشق‌های بلاتکلیف» سروده عبدالحسین انصاری، «همسایه‌ای در ماه» سروده رؤیا باقری، «با خودم بودم» سروده سعید حیدری ساوجی، «تناسخ به درخت» سروده پوریا سوری، «قطار ساعت هفت» سروده جواد کلیدری و «از لای لیوان‌ها» سروده سارا ناصرنصیر، تندیس و جایزه این دوره به جواد کلیدری با مجموعه غزل «قطار ساعت هفت» اهدا شد.

همچنین در بخش ویژه (مختص شاعرانی که تاکنون مجموعه‌ غزل منتشر نکرده‌اند، اما یک مجموعه غزل آماده دارند) از میان نامزدهای این دوره متشکل از غزل آزاد مقدم، مرضیه فرمانی و مهدی مهدوی، تندیس و جایزه چاپ کتاب به مجموعه شرکت‌کننده ازسوی غزل آزاد مقدم اهدا شد.

جایزه مستقل کتاب سال غزل که قرار است در هر دوره از یکی از چهره‌های پیشکسوت مؤثر در سیر تکوینی غزل تجلیل کند، در دور نخست، تندیس بلورین و جایزه خود را به «سیمین بهبهانی» بابت یک عمر حضور مستمر و مؤثر در حوزه غزل معاصر اهدا کرد.

ناشران پشتیبان جایزه کتاب سال غزل عبارتند از: نگاه، هرمس، کتابسرای تندیس و فرهنگ معاصر».

در پایان این مراسم با حضور هیأت داوران و تعدادی از پیشکسوتان حاضر در مراسم، تندیس‌های بلورین و جایزه‌ها به برگزیدگان تقدیم شد.

مفتون امینی، علیرضا طبایی، محمد سلمانی، فرهاد عابدینی، پوران کاوه، کیومرث منشی‌زاده، عبدالجبار کاکایی، علیرضا آبیز، محمدرضا حاج‌رستم‌بیگلو، هادی خوانساری، لیدا تبیانی، فریبا شادلو، حسین صفا، حبیب محمدزاده، زهره طلوع‌حسینی، عبدالصابر کاکایی، امید صباغ‌نو، صابر قدیمی، مهدی اشرفی، احسان قدیمی، حامد جلیلی، علی عربی، صنم نافع، سیف‌الله خادم، امید بیگدلی، محمدطاهر شیراوند، امیر ارجینی، مهدی محبی و سارا خداوردی از جمله حاضران در این مراسم بودند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-کتاب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.