۹۸ درصد طلاب سیستان علاقه دارند به استان خود برگردند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام نعیم بامری پنجشنبه شب در گردهمایی سالانه طلاب و فضلای استان سیستان و بلوچستان مقیم قم با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان و مسئولان این استان که در نمازخانه مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد به ظرفیت بالای طلاب این استان در قم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر طلاب استان سیستان و بلوچستان در تمامی سطوح حوزوی (از سطح ۱ تا ۴) در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل هستند.

وی اظهار کرد: ۹۸ درصد از طلاب سیستان و بلوچستان مقیم قم علاقه‌مند به حضور تبلیغی در استان خودشان هستند و با توجه به اینکه در این استان نیاز به کارشناسان فرهنگی زیادی داریم،  امیدواریم مسئولان این استان از توانمندی و پتانسیل این نیروها استفاده کنند.

نماینده طلاب و فضلای بلوچستان مقیم قم مسائل فرهنگی را یکی از دغدغه‌های طلاب و فضلای این استان بیان کرد و افزود: بیشترین دغدغه طلاب ما به مسائلی بر می‌گردد که مردم استان سیستان و بلوچستان از آنها رنج می‌برند.

حجت‌الاسلام بامری تاکید کرد که مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی و… در استان سیستان و بلوچستان با هم گره خورده و مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است.

وی با قدردانی از ارتقای شاخص‌های امنیتی در استان سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از مشکلات مردم این استان را بیکاری و فقر بیان کرد و افزود: خشکسالی در استان بهانه‌ای شد که روستائیان خانه‌های خود را رها کرده و به شهرها مهاجرت کنند.

نماینده طلاب و فضلای بلوچستان مقیم قم افزود: رسیدگی به امور روستائیان در این استان نیاز به مدیریت جهادی مسئولان دارد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.