طلاب نخبه نیازمند حمایت ویژه هستند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اعرابی پنجشنبه شب در گردهمایی سالانه طلاب و فضلای استان سیستان و بلوچستان مقیم قم با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان و مسئولان این استان که در نمازخانه مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد اظهار کرد: ارتباط بین فضلا و طلاب حوزه با روحانیون و مسئولان استان سیستان و بلوچستان باید منظم و ارگانیک باشد.

وی اضافه کرد: منابع انسانی در راس همه منابع است که حوزه علمیه قم این منابع را تربیت کرده و مسئولان هر منطقه باید از این منابع انسانی بهره‌برداری کنند.

حجت‌الاسلام اعرابی تاکید کرد: ارتباط بین فضلا و مسئولان نباید به جلسات سالانه منحصر شود بلکه باید در ایام تبلیغی و زمان مناسب، جلساتی در استان سیستان و بلوچستان برگزار شود و مسائل مذهبی، فرهنگی و دینی این استان در قم و سیستان و بلوچستان بررسی و برنامه‌هایی اجرا شود.

به گفته نماینده طلاب و فضلای سیستان مقیم قم، متاسفانه ارتباط کافی بین فضلا و طلاب با دانشگاهیان و مسئولان وجود ندارد.

برگزاری حداقل سه جلسه در سال با طلاب سیستان و بلوچستان مقیم قم، حمایت از فعالان فرهنگی در منطقه، حمایت ویژه از ممتازین و نخبگان طلبه، پیگیری دیدار سالانه با مقام معظم رهبری، تقویت صندوق‌های قرض‌الحسنه طلاب استان و رسیدگی به نمازخانه‌های بین‌راهی از جمله درخواست‌های طلاب سیستان و بلوچستان مقیم قم بود که حجت‌الاسلام اعرابی به آنها اشاره کرد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.