رئیس جدید سازمان فضایی: می خواهیم انسان به فضا بفرستیم/ تایید سقوط ماهواره فجر

دانش > فناوری – ایسنا نوشت:


به رغم انتقاداتی که در ماه های اخیر نسبت به برنامه‌های گذشته سازمان فضایی به خصوص طرح اعزام انسان به فضا مطرح شده بود رییس جدید سازمان فضایی ایران در مراسم معارفه خود با تاکید بر این که هیچ پروژ‌ه‌ای در این سازمان متوقف نخواهد شد، گفت: پروژه فضاپیمای ملی و اعزام انسان به فضا از برنامه‌های این سازمان است که گام‌های اولیه برای توسعه فناوری‌های این طرح‌ها برداشته شده است.

دکتر محسن بهرامی در حاشیه مراسم معارفه خود با اشاره به سیاستهای جدید این سازمان گفت: بررسی وضع موجود از اولویتهای فعالیت این سازمان خواهد بود و علاوه بر آن اقدام به تدوین برنامه یک ساله و چهار ساله برای این سازمان خواهیم کرد.

او با اشاره به رونمایی ماکت فضاپیمای ملی یادآور شد: فعالیتهای این سازمان بر اساس بودجه‌هایی است که به این سازمان اختصاص داده می‌شود است و از این رو پروژه‌های فضایی که از جمله آنها ساخت فضاپیمای ملی است جزو برنامه‌های این سازمان قرار دارد. علاوه بر آن اولویتهایی برای فعالیت این سازمان در نظر گرفته می‌شود.

بهرامی با بیان این که طراحی و ساخت این فضاپیما طرحی پرهزینه است، اعزام فضانورد را از برنامه‌های کشور در حوزه فضا خواند که باید الزامات آن فراهم شود.

رییس جدید سازمان فضایی گفت: هدف کشورهایی که موفق به اعزام انسان به فضا شده اند صرفا اعزام انسان نبوده است بلکه تولید فناوری‌های آن نیز در دستور کار بوده است و در این راستا نیز سیاستهایی را مد نظر دارد.

او با تاکید بر این که در این سازمان هیچ پروژه‌ای متوقف نمی‌شود گفت:‌ گام‌های اولیه برای اعزام فضانورد با اعزام موجود زنده به فضا برداشته شده است.

بهرامی در پاسخ به سوالی مبنی بر سقوط ماهواره فجر توضیح داد: در این زمینه لازم است تا عمر ماهواره‌ها نیز مد نظر قرار گیرد. سقوط این ماهواره نیز به دلیل عمری بوده که برای این ماهواره در نظر گرفته شده است.

 

۲۳۲۳۱

 


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.