از این به بعد می توانید موبایل و تبلت خود را در هواپیما روشن نگه دارید 

از این به بعد داستان کسل کننده “درخواست خلبان و مهمانداران” از مسافران برای خاموش کردن دستگاههای موبایل و لپ تاپ و تبلت به پایان می رسد چرا که بر اساس تحقیقات طولانی کمیته ویژه بررسی این موضوع در اداره هوانوردی فدرال امریکا FAA، خطری مسافران را تهدید نمی کند و تداخلی که گفته می شد بین دستگاههای ناوبری هواپیما با این ابزار به وجود می آید، صحت ندارد.

28 عضو در “پنل مشاور” در اداره هوانوردی فدرال/FAA به زودی آنچه در تحقیقات خود”بی خطر” یافته را به سازمانهای هوانوردی رسما اعلام خواهد کرد تا مسافران در هواپیما با خیال راحت از زیر فشار قوانین گذشته بیرون آیند.

قرار است هفته آینده این موضوع به طور رسمی به عنوان سیاست/policy ابلاغ شده و از سال آینده در خطوط هواپیمایی به اجرا گذاشته شود.

در سیاست جدید، استفاده از شبکه  وای – فای، ارسال و دریافت اس ام اس / پیامک، دیتا روی تلفن همراه و تلفن زدن برای مسافران در هواپیما آزاد خوهد بود.

داستان دعوای مسافران و خدمه برای خاموش کردن دستگاه خود و اخراج بازیگر معروف الک بالدوین از هواپیما بدلیل استفاده از تلفن همراه دیگر تکرار نخواهد شد.

تایمز نیز نوشت تداخل دستگاههایی مانند تلفن همراه با تجهیزات ناوبری هواپیما بارها گفته شده اما ارتباط فنی میان ارتباطات صوتی از تلفن همراه و تداخل آن با ارتباطات کابین ثابت شده است.

بنابراین خواندن کتاب با گجت هایی مانند کتابخوان الکترونیکی/e-Reader، گوش کردن به پاد کست ها، تماشای ویدئو نیز منعی نخواهد داشت.

وال استریت به نقل از پاول میزنر، یکی از اعضای پنل مشاور و قائم مقام کمپانی آماوزن نوشت استفاده موسوم به “gate-to-gate”  از ابزار الکترونیکی در پایین 10 هزار فوتی آزاد خواهد بود و ترجیحا به عنوان یک آپشن ، اتصال دستگاهها به وای -فای پیشنهادی از سوی هواپیما (پرداخت از سوی کاربر جهت استفاده) به جای وای -فای تلفن همراه و … در سیاست جدید لحاظ خواهد شد.

تا سال 2015 بیش از 85 درصد از هواپیماها خود را مجهز به ارتباطات اختصاصی وای – فای خواهند کرد تا مسافران از طریق آن، به کارهای خود بپردازند. همچنین 70 درصد از مسافران که گجت های خود را داخل هواپیما می آورند، از آنها در طول پرواز استفاده می کنند.

سایر موارد مانند نوع ارتباطات در بالای 10 هزار فوتی، به صورت پیشنهاد در پنل مشاور باقی مانده تا در سیاست نهایی گنجانده شود.

 

 

منبع: زد دی نت، وال استریت

56501 

 


پایگاه جامع علوم اطلاعات : منبع خبر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.