رژیم غذایی مدیترانه ای برای بیماران قلبی

دبیر علمی شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق گفت:در کشورهای اروپایی برای کاهش شیوع بیماری ها به ویژه بیماری های قلبی رژیم غذایی مدیترانه ای را توصیه می کنند که حاوی سبزیجات است.

به گزارش ایرنا از انجمن آترواسکلروز، دکتر مسعود اسلامی با بیان اینکه تغییر سبک زندگی خصوصا در سال های اخیر بیماری های قلبی و عروقی را افزایش داده است، افزود:متاسفانه درخصوص عادات غذایی دچار مشکل شده ایم، استفاده از غذاهای فست فود و آماده بیماری های قلبی و عروقی را افزایش داده است.

وی ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند افراد در روز پنج وعده غذایی میوه داشته باشند که متاسفانه در کشور ما علاوه بر فراوانی میوه کمتر مصرف می شود.

دبیر علمی شانزدهمین کنگره سراسر تازه های قلب و عروق خاطر نشان کرد: باید از کودکی تغذیه صحیح، دوری از فست فودها و نوشابه و ورزش کردن را به کودکانمان آموزش بدهیم.

وی در خصوص بارداری در زنان مبتلا به بیماری های قلبی اظهار داشت: زنان بارداری که بیماری های قلبی خفیفی دارند، می توانند زایمان طبیعی داشته باشند اما اگر بیماری قلبی آنها جدی تر باشد با تایید پزشک باید زایمان سزارین انجام دهند.

اسلامی تصریح کرد: بارداری در زنانی که مبتلا به بیماری های قلبی شدید نظیر تنگی شدید دریچه آئورت، تعویض دریچه و تپش های شدید قلبی و ضعیف بودن عضله قلب هستند، ممنوع است چرا که میزان مرگ و میر در این نوع از بیماری های قلبی زیاد است.

وی افزود: زنانی که بیماری های قلبی خفیف دارند، می توانند باردار شوند اما باید به طور منظم تحت نظر پزشک متخصص معاینات منظم را انجام دهند؛ زنان باردار مبتلا به بیماری های قلبی باید نمک کمتری مصرف کنند.

شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق 25 تا 28 شهریور در سالن همایش های رازی برگزار می شود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:عصرایران-سلامت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.