کوپه الکتریکی شلبی دایتونا با صفر تا صد ۳.۴ ثانیه


 


 

 

سولماز گرئی: مدل زیبای شلبی دایتونا دست مایه کمپانی Renovo قرار گرفته و بهانه ای شده برای ارائه یک تجربه سواری متفاوت و دل چسب. در واقع کوپه Renovo، بر پایه شاسی آن ساخته شده که یک پروتوتایپ دوسرنشینه و کاملا الکتریکی است.

سوپراسپرت الکتریکی ساخت کمپانی آمریکایی ره‌نوو موتورز تقریبا آماده ارائه به مشتریان است. این خودرو کوپه که در گردهمایی پیبل‌بیچ رونمایی شد، بر اساس مدل شلبی دایتونا ساخته شده و یک نمونه اولیه (پروتوتایپ) دوسرنشینه و کاملا الکتریکی است.

کمپانی از زمان تاسیس کاملا بی سر و صدا مشغول انجام تحقیقات بر فناوری های الکتریکی بوده و حالا آن ها را در این نمونه به کار گرفته است. در کوپه Renovo شاسی و بدنه شلبی دایتونا به روزرسانی شده اند. به طور دقیق دایتونا از نو طراحی شده و از بدنه، فریم(چارچوب) ،سیستم تعلیق و کابین کاملا به روزرسانی شده سود می جوید.

منبع تامین نیروی آن هم از یک جفت موتور تشکیل می شود که هر کدام یکی از چرخ های عقب را به حرکت درمی آورند. نیروی تولیدی موتورها در مجموع ۵۰۰ اسب بخار و گشتاور آن ها ۱۳۵۶ نیوتن متر است. این موتورها از یک پک باتری یون لیتیومی تغذیه می کنند که در مدت زمان تنها ۳۰ دقیقه شارژ می شود.

با استفاده از این موتور، کوپه Renovo که ۱۴۷۵ کیلوگرم وزن دارد، به حداکثر سرعت ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت می رسد. شتاب گیری صفرتاصد کیلومتر بر ساعت آن هم ۳.۴ ثانیه طول می کشد.

مدیرعامل کمپانی در رابطه با این مدل می گوید: ما احساس و خلاقیت خود را در این خودرو قرار داده ایم تا یک تجربه سواری بی نظیر ارائه کنیم.

این مدل از همین حالا پیش فروش می شود در حالی که تنها تعداد محدودی از آن تولید خواهد شد. تولید آن در سال ۲۰۱۵ آغاز می شود.

۵۳۵۳


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.