واکنش مدیرعامل ایرانسل به افزايش نرخ مكالمات


به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا قلمبر دزفولي در حاشيه مراسم دريافت مجوز براي فعاليت در نسل سوم و چهارم تلفن همراه در جمع خبرنگاران در پاسخ به چرايي تغيير نرخ هاي اپراتور ايرانسل گفت: از ميان 12 پارامتر براي تعرفه سيم كارتهاي  دائمي و اعتباري، در 10 مورد پايين تر از نرخ هاي همراه اول بوده و در يك مورد معادل و تنها در يك مورد بالاتر از همراه اول بوده است.


وي با بيان اينكه ما در تعرفه‌های خود کاهش نیز داشته‌ایم. اکنون در سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل تعرفه ما 499ریال است که این پایین‌ترین تعرفه کشور است در مورد سوال خبرنگاران مبني بر اينكه از میان تمام مشترکان ایرانسل چند نفر سیم‌کارت دائمی در دست دارند، گفت: مهم نیست تمام مشترکان ایرانسل می‌توانند به مشترک سیم‌کارت‌های دائمی تبدیل شوند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.


دزفولي با بيان اينكه اکنون تعرفه‌های پیام چند رسانه‌ای ما از 320 ريال به 199 ریال رسیده و کاهش داشته است در حالی که هم‌اکنون برخی اپراتورها همین سرویس را با قیمت 100 تومان ارائه می‌کنند ادامه داد: تماس از سیم‌کارت اعتباری ایرانسل به تلفن ثابت هم با کاهش تعرفه مواجه بوده است، اما اینها مورد توجه قرار نمی‌گیرند.


وی با بيان اينكه نبايد القاء کنیم که تعرفه‌ها گران شده است افزود: این برخوردی است که ظرف دو هفته گذشته صورت گرفته و در موارد متعدد رسانه‌ها به جای پرداختن به آنالیز تعرفه‌ها با جوسازی تلاش کرده‌اند به گونه‌ای اطلاع‌رسانی کنند که القاء شود تعرفه‌ها گران شده است.


مدیر عامل اپراتور دوم ادامه داد: ما همچنان تعرفه‌های‌مان به مراتب پایین‌تر از تعرفه اپراتورهای دیگر است و کاملا شفاف عمل می‌کنیم. علاوه بر این تعرفه‌های خود را هم قبل از موعد به سازمان تنظیم مقررات اعلام کرده و آنها را بر روی سایت خود هم قرار داده بودیم. حتی ما برای تمام مشترکین پیام کوتاه هم ارسال کردیم در صورتی که هیچ اپراتور دیگری این کار را نمی‌کند؛ در اين باره متن و آمار ارسال این پیامک از طریق روابط عمومی ایرانسل در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.


جزئيات ارائه نسل سوم به مشتركان ايرانسل


دزفولي درباره‌ واگذاری مجوز ارائه‌ خدمات نسل‌های بالاتر گفت: فعلا برنامه‌ای برای تغییر تعرفه نداریم و مشترکان ایرانسل از زمان ارائه‌ نسل سه می‌توانند با همان سیم‌کارت و تعرفه‌های قدیمی خود از این خدمات استفاده کنند.


مدیر عامل ایرانسل درباره‌ی ارائه خدمات نسل چهار هم عنوان کرد: ما تجهیزات نسل سه و چهار را به طور همزمان فراهم کرده‌ایم و این آمادگی را داریم که در هر موردی که سازمان تنظیم مقررات مجوز دهد نسل چهار هم ارائه کنیم حتی اگر این سازمان اجازه بدهد می‌توانیم پایلوت‌ها را به طور همزمان اجرا کرده و از ابتدای شهریورماه هر دو نسل را با هم ارائه کنیم.


طلب 711 ميلياردي ايرانسل از مخابرات  


وی در پاسخ به سوالی که درباره‌ بدهی‌های ایرانسل مطرح شده بود گفت: ما هیچ‌گونه بدهی نداریم اما طلب‌های زیادی داریم.

 

دزفولی گفت: تا پایان سال 1392 بالغ بر 711 میلیارد تومان بدهی در این حوزه وجود داشت که مخابرات 570 میلیارد تومان آن را قبول داشت اما در جلسات متعددی که در سازمان تنظیم مقررات برگزار شد قرار بر آن شد که بدهی ایرانسل تا تاریخ 31 خرداد‌ماه پرداخت شود و در غیر این صورت مشمول جریمه شود اکنون هم گویا این اتفاق افتاده و از این رقم 70 میلیارد تومان در تاریخ 21 تیرماه برای ما واریز شده است.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.