لوتوس Exige LF1 ، آمیزه‌ای از میراث برند و مدرنیته


 


 

 

سولماز گرئی: به مناسبت فصل ۲۰۱۴ مسابقات فورمول یک، لوتوس از مدل ویژه Exige LF1 رونمایی شد. در طراحی Exige LF1 که ترکیبی از ویژگی های کلاسیک لوتوس و مدرنیته است، از خودروهای مسابقه الهام گرفته شده است. در این مدل شاهد خصوصیات مشترک با بزرگ‌ترین های لوتوس در فورمول یک هستیم. از طرف دیگر ویژگی های کاملا امروزی از مدل هایی نظیر E22 نیز به عاریه گرفته شده اند.

LF1 بر پایه مدل Exige S ساخته شده ؛ بنابراین از یک موتور ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر و V شکل مجهز به سوپرشارژر سود می جوید که ۳۴۵ اسب بخار قدرت تولید می کند. با بهره گیری از این موتور Exige LF1 دوسرنشینه با وزن ۱۱۷۶ کیلوگرم قادر است به حداکثر سرعت ۲۷۴ کیلومتر بر ساعت برسد. شتاب گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آن هم ۴ ثانیه طول می کشد.

به طور استاندارد یک پکیج مسابقه ای یا به عبارتی «ریس پک» نیز به همراه LF1 ارائه می شود. پکیج مسابقه ای LF1 سیستم مدیریت عملکرد پویای لوتوس را شامل می شود. از امکانات استاندارد دیگر آن می توان به دیسک های ترمز دو تکه و عملکرد بالا و همین طور لاستیک های عملکرد بالای پیرلی پی زیرو اشاره کرد.

Exige LF1 در رنگ مشکی با جزییات طلایی و قرمز ارائه می شود. قسمت های داخلی و خارجی به رنگ مشکی و طلایی درآمده که به مدل های مسابقه ای سال های 1970 و 1980 میلادی اشاره دارد. درون کابین چرم مشکی به کارگرفته شده و تودوزی ها طلایی رنگ هستند. بدنه براق و مشکی رنگ نیز با خطوط و تریم قرمز و طلایی تزیین شده است. چرخ های ۱۷ اینچی جلو و ۱۸ اینچی در عقب طلایی رنگ هستند.

در قسمت های مختلف کابین لوگوی LF1 به چشم می خورد و منحصربفرد بودن این مدل را یادآور می شود. عبارت LF1 روی بدنه هم نقش بسته است. از این مدل تنها ۸۱ دستگاه تولید خواهد شد که به تعداد دفعات پیروزی لوتوس در Grand Prix اشاره دارد. روی پلاک فیبرکربنی LF1 اطلاعاتی در این باره نوشته شده است. این خودروی کوپه دود ۱۰۵۴۰۰ دلار قیمت دارد. با خرید هر مدل خریدار می تواند از یک پکیج فورمول یک لوتوس نیز بهره مند شود که شامل تور کمپانی، بازدید از دفتر تیم فورمول یک لوتوس، هدیه ها و تخفیف لوتوس است.

برای نخستین بار نمونه فرمان راست LF1 در لندن در Canary Wharf Motorexpo به نمایش درآمد. نمونه فرمان چپ آن هم به له‌مانس برده شد در حالی که در فستیوال گود وود نیز شاهد حضور آن خواهیم بود.

۵۳۵۳


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.