موتورسیکلت 17000 دلاری برامو امپالس با مصرف صدی نیم لیتر


 


 

 

سولماز گرئی: برامو ( Brammo ) دو مدل Empulse و Empulse R را برای عرضه در سال 2014 / 1393 به روزرسانی کرده است. هر دو مدل دچار کاهش وزن 4.5 کیلوگرمی شده و به ابزارآلات جدید و تایرهای کونتی SportAttack 2 مجهز شده‌اند. از بسیاری جهات Empulse به مدل سال گذشته شباهت دارد اما حالا با قوانین اروپا تطبیق داده شده و به زودی به کشورهای اروپایی نیز قدم می‌گذارد. قیمتEmpulse 2014، 17هزار دلار رقم زده شده در حالی که مدل R 2هزار دلار بیشتر هزینه در پی دارد.

امپالس از بسیاری جهات به مدل 2013 شباهت دارد؛ موتور آن به واسطه آب خنک می‌شود و به یک جعبه دنده 6 سرعته مجهز شده که شتاب بی‌نظیری به آن بخشیده است. بیشینه سرعت آن 177 کیلومتر بر ساعت است. علاوه بر راحتی بیشتر، شتاب‌گیری بهتر و بیشینه سرعت کمی‌بالاتر، جعبه دنده 6 سرعته منجر به صرفه‌جویی در انرژی و کاهش هزینه‌ها نیز شده است.

هر دو مدل از ویژگی شارژ سریع سود می‌جویند، بدین معنی که در مدت زمان 2 ساعت در یک ایستگاه شارژ عمومی سطح 2 یا در طول شب در منزل، از 20 درصد تا 80 درصد شارژ می‌شوند. در حالت الکتریکی مدل امپالس مصرف سوختی معادل 0.54 لیتر در هر 100 کیلومتر خواهد داشت.

دو رنگ جدید به پالت تولید رنگ اضافه شده‌اند و رنگ‌های زرد و نقره‌ای نیز به گزینه‌های رنگ مشکی و قرمز پیوسته‌اند. از طرف دیگر پک باتری‌های قابل تشخیص امپالس از نو طراحی شده و نیکل‌اندود شده‌اند.

در مدل‌های 2014 همچنین یک داشبورد مجهز به ال.سی.دی به چشم می‌خورد که نمایش‌گرهای سرعت، دور موتور، شارژ باتری، مصرف انرژی و مسافت طی شده را در بر دارد.

در مجموع کاهش وزن 4.5 کیلوگرمی مدل‌های جدید تاثیر چندان بسزایی بر سواری آن‌ها نگذاشته، اما به لطف تایرهای کنتیننتال جدید احساس اطمینان بیشتری در سواری ایجاد شده است. تایرهای کونتی SportAttack 2 از یک ترکیب مشابه در سراسر تایر سود می‌جویند، اما میزان سایش و قدرت چسبندگی آن‌ها با استفاده از حرارت‌دهی متفاوت به مرکز و آج‌ها در طول فرآیند قالب‌ریزی کنترل شده است. بدین ترتیب طول عمر تایرها بیشتر شده و قابلیت چسبندگی نیز افزایش یافته است. در یک کلام سواری با امپالس بسیار لذت بخش تر شده و عملکرد آن در پیچ‌ها مثال‌زدنی است.

5353


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.