ایران در علم رباتیک به سرعت درحال پیشرفت استایران در علم رباتیک به سرعت درحال پیشرفت است

به گزارش روزپنج شنبه خبرنگار علمی ایرنا از محل برگزاری نهمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزادایران، دکتر فرناندو ریبرو مدرس دانشگاه می نیو پرتغال سطح مسابقات ربوکاپ بین المللی آزاد ایران 2014 را بسیار بالا دانست.

وی گفت: برگزاری مسابقات به شکل کامل و در سطح تمام لیگ‌ها امیدوارکننده بوده و در مقایسه با رقابت‌های آزاد درسایر کشورها بسیار کامل تر بوده و سطح اجرا هم بالا است.

ریبرو افزود: در مسابقات ربوکاپ بین المللی آزاد ایران تعداد شرکت کننده‌ها بسیار بیشتر از مسابقات جهانی است و این مساله خود باعث افزایش سطح رقابت ها می شود.

وی که قبل از این تنها یک بار درسال 2007 میلادی به ایران سفر کرده است، اظهار داشت: پیشرفت علم روباتیک درایران چشمگیر است و از آخرین زمان حضورم درایران تاکنون شاهد پیشرفت چشمگیری در این زمینه بوده‌ام.

عضو اصلی هیات امنای فدراسیون جهانی ربوکاپ، ایران را یکی از کشورهای علاقه مند به رباتیک دانست و گفت: ایران نسبت به بسیاری از کشورها توجه بیشتری به علم رباتیک دارد که این امر باعث می‌شود در آینده پیشرفت زیادی در این زمینه داشته باشد.

نهمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ ایران که از روز گذشته در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران آغاز شده ، فردا جمعه به کار خود پایان می‌دهد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-دانش و تکنولوژی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.