از کوچک‌ترین شکارچی تمساح تا ترسناک‌ترین کرم جهان


 


 

1- سمور دریایی که تمساح می‌خورد


احتمالا تمام تصوراتتان از سمور و این‌که حیوانی ملوس و دوست داشتنی است، با دیدن این عکس درهم شکسته شده است. کروکودیل‌ها مراقب باشید: شاید قربانی بعدی شما باشید.

 

2- ابرهای رنگی حوض نقاشی
هنرمند رنگ‌های صنعتی را قطره قطره در یک آکواریوم بزرگ می‌ریزد و از نتیجه زیبای کار خود یعنی ابرهای هنرمندانه رنگی که در آب می‌رقصند، عکس می‌گیرد. کیم کیور که خالق این اثر زیباست، قبل از گره زدن زندگی خویش با هنر، یک مهندس حرارت در ناسا بود.

3- آردوبوی، کارت تجاری تعاملی
با این کارت‌های تجاری، نت‌وورکینگ (به زبان خودمانی همان رفتن دنبال پارتی و معرف برای کار پیدا کردن) خود را به سطح تازه‌ای برسانید. این کارت نه تنها اطلاعات شما را در خود دارد بلکه به کسانی هم که با انها صحبت می‌کنید، امکان می‌دهد که در این فرصت، تتریس هم بازی کنند.

4- عکس اشعه ایکس از سلول‌های زنده سرطانی
دانشمندان با استفاده از عکس‌های اشعه ایکس پرانرژی توانستند ساختارهای داخلی سلول‌های زنده سرطانی را در محیط طبیعی‌شان ببینند. این عکس‌های پرتو ایکس همچنین می‌توانند تفاوت ساختاری بین سلول‌های زنده و سلول‌های مرده‌ را نشان دهند.

5- کرم اژدها
این کرم احتمالا یکی از وحشتناک‌ترین چیزهایی است که تا به حال دیده‌اید. اما خوشبختانه بسیار کوچک است و احتمالا هیچگاه نخواهید توانست یکی از آنها را به چشم ببینید.

6- ماسک هوای پیشرفته
این اولین ماسک تنفسی با پوشش تمام صورت است تادر زیر آب هم بتوانید با استفاده از آن به همان راحتی و طبیعی بودن تنفس در خشکی، نفس بکشید. همچنین ماسکی است که به طور کامل شما را شبیه به یک پاور رنجر (یک سریال دیرپای امریکایی) خواهد ساخت.

7- موشکی که به درون شفق قطبی پرتاب شد
این پرتاب موشک به داخل شفق قطبی، شاید یکی از زیبا‌ترین پرتاب‌های سازمان‌های فضایی تا کنون باشد.

8- رنگین کمان دود
StackExchange چالشی را برنامه نویسان تعریف کرده تا برنامه‌ای بنویسند که تصاویری تولید کند که هر پیکسل آن رنگ متفاوتی داشته باشد. Fejes این این طرح را ارائه کرد، که به طور اتوماتیک پیکسل‌های رنگی می‌کشد.

9- زخم حافظه نروژ
به دنبال قتل عام چند سال پیش در یک جزیره تفریحی در نروژ که 77 کشته بر جای گذاشت، جوناس دالبرگ یادبودی را طراحی کرد که به طرز غم انگیزی آن فاجعه را یادآوری می‌کند. تکه بزرگی از جزیره که بریده شده و از بخش اصلی جزیره جدا شده، جای خالی همه کسانی که زندگی خود را در این واقعه از دست دادند، به یاد می‌آورد.

53271


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.