جهنم ژاپن، بهشت میمون‌های برفیمجید جویا: به جهنم خوش آمدید. این پارک میمون‌های جیگوکودانی در منطقه ناگانوی ژاپن است. «جیگوکودانی» در زبان ژاپنی به معنای «دره جهنم» است و وجه تسمیه آن هم چشمه‌های آتش‌فشانی و طبیعت صخره‌ای این منطقه است؛ اما اگر از میمون‌های ساکن این پارک بپرسید، احتمالا آن را جایی چون بهشت می‌دانند.

بوزینه‌های ژاپنی (Macaca fuscata ) تنها میمون‌های بومی این کشور جزیره‌ای هستند، و در شمالی‌ترین نقطه‌ای که پای هیچ نخستینی به آن رسیده زندگی می‌کنند. این میمون‌ها که شهرت خود را مدیون علاقه خود به شنا در چشمه‌های آب گرم هستند، توانایی‌های دیگری هم دارند. یکی از آنها پرش است که نمونه‌ای از آن در این عکس توسط عکاس امریکایی دایان مک‌آلیستر ثبت شده است. این میمون‌ها شناگران قابلی هستند، در نتیجه اگر یکی مثل همین میمونی که در عکس می‌بینید، پرش موفقیت آمیزی نداشت و به میان آب سقوط کرد، خطری تهدیدش نمی‌کند.

این میمون‌ها توان استفاده از ابزار را هم دارند؛ مهارتی که در انواع دیگر میمون‌های ساکن دیگر نقاط زمین هم دیده می‌شود. دیده شده که آنها غذای خود را با آب دریا شستشو داده اند، کسی چه می‌داند، شاید می‌خواهند از نمک موجود در آب دریا برای طعم دادن به غذای خود استفاده کنند.

53271


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.