موفقیت یک محقق ژاپنی در انتقال نیرو به صورت دیجیتال/ امکان فیزیوتراپی از راه دور


به گزارش خبرگزاری مهر، کوهی اوهنیشی محقق ژاپنی و مخترع انتقال انرژی دیجیتالی اظهار داشت: دستگاه فرستنده و گیرنده نیرو ارتباط دو سویه حجم فشار اعمال شده و مقاومت صورت گرفته در زمان واقعی رخ دهد.


برای مثال اگر این شرایط در رابطه با یک ربات صورت بگیرد به این معنا خواهد بود که یک اپراتور ماهر می تواند از این دستگاه برای انجام کارهای پیچیده در عرصه هایی استفاده کند که انجام این کارها برای انسان ایمن نیست. برای مثال این ربات می تواند تحت دما و حرارت بالا یا تشعشعات زیان آور برای انسان کار کند.


اوهنیشی گفت: برای فیزیوتراپی حس و حرکت تراپیستها باید بدون هیچ تأثیری منتقل شود. تراپیست همچنین می تواند حس کند که اعضای بدن بیمار چقدر خوب حرکت می کند، این امر یک نوع اطلاعات کلیدی در عرصه فیزیوتراپی تلقی می شود.


اوهیشی به عنوان استاد مهندسی طراحی سیستم در دانشگاه کیو گفت: این فناوری باید به کاهش بار ارائه دهندگان خدمات پزشکی کمک کند. ما می توانیم این فناوری را برای انجام کار ساختمانی به کار ببریم که توسط انسان قابل انجام نیست.


این سیستم از ارتباط بی سیم با سرعت بالا استفاده می کند که سرعت آن بسیار بیشتر از وای فای های کنونی است که برای ارتباط های اینترنتی خانگی استفاده می شود.


تیم اوهیشی برای نشان دادن این فناوری دو ابزار جعبه مانند ساختند که روی آن اهرم وجود دارد. وقتی کاربر اهرم یکی از دستگاه ها را حرکت دهد اهرم دستگاه دیگر نیز با همان سرعت حرکت می کند درست مثل این که این دو دستگاه به صورت فیزیکی به هم متصل هستند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.