تعامل شورای فضای مجازی و مرکز تحقیقات مخابرات از سر گرفته می‌شود


به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی صبح امروز در مراسم معارفه رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران با اشاره به اینکه این جلسه دو هدف را پیش می برد، اظهار داشت: علاوه بر تودیع و معارفه روسای سابق و جدید مرکز تحقیقات مخابرات، معارفه دبیر شورایعالی فضای مجازی نیز توامان صورت می گیرد.


وی با بیان اینکه دوست داشتم معارفه مهندس انتظاری دبیر این شورا با حضور دکتر روحانی صورت گیرد اما با توجه به جلسات گسترده بررسی بودجه سال آینده چنین فرصتی محقق نشد، ادامه داد: شورای عالی فضای مجازی جایگاه رفیعی دارد و سران سه قوه و تعدادی از وزرا در آن عضو هستند،؛ این شورا با حکم مقام معظم رهبری تشکیل شده و با توجه به اهمیتی که مدنظر ایشان است پیوستی برای آن در نظر گرفته شده و اعضای حقیقی‌‌ آن مشخص شده اند.


واعظی با تاکید بر اینکه امروزه تمام وزارتخانه ها به دنبال برقراری ارتباط با فضای مجازی هستند، گفت: دلیل چنین موضوعی به وضوح مشخص است. زیر هیچ توسعه ای به درستی صورت نمی گیرد، مگر اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات زیربنای آن باشد. بنابراین نیاز به ایجاد شورایی برای پیشبرد اهداف این حوزه بود.


واعظی افزود: در اهمیت این شورا تردیدی نیست و زمانی که برنامه خود را به مجلس ارائه دادم از رهبر معظم انقلاب جدا تشکر کردم که توانسته اند پیشتازانه در این عرصه ورود کرده و پیش از اینکه در این عرصه با مشکلی مواجه شویم، راهکارهایی را برایمان اندیشیده اند و در راستای اهمیت این شورا همین بس که کلا سه شورای عالی در کشور موجود نیست و اعضای آنها یک بار در ماه در راستای اهداف کلان تشکیل جلسه می دهند تا راهبردها احصا شود.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با بررسی های سه ماه گذشته کسی را بهتر از  مهندس انتظاری پیدا نکردند و بنده از اول انقلاب با ایشان همکاری داشته ام و حتی با دوری از این مجموعه ارتباطم با ایشان قطع نشد.


وی همچنین با اشاره به اینکه تعیین دبیر شورای عالی فضای مجازی مراحل خاص خود را دارد، تصریح کرد: زمانی که رئیس جمهور انتظاری را به عنوان دبیر پیشنهاد داد با رای بالای اعضا انتخاب شد اما بر اساس آیین نامه این موضوع را باید خدمت رهبری می رساندیم تا با تایید ایشان حکم انتظاری ابلاغ می شد؛ بنده تا جایی که می دانم مقام معظم رهبری از انتخاب چنین فرد متعهد، با تقوا و متخصص بسیار خوشحال هستند و بر این اساس طی دو روز گذشته رئیس جمهور حکم انتظاری را امضا کرد و من هم امروز این حکم را به وی تحویل دادم و بسیار خوشحالم که دبیر شورا از خانواده آی سی تی است.


واعظی با بیان اینکه همه ما یک هدف داریم و با تاکید بر از سرگیری فعالیتهای مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: امیدوارم تعامل خوبی بین شورایعالی فضای مجازی و مرکز تحقیقات مخابرات باشد تا به اهدافی که در شأن مردم ایران است برسیم و امیدوارم در شرایط جدید، مرکز تحقیقات مخابرات منشاء برکات بسیاری برای کشور باشد زیرا در دوره یک سال و نیمه اخیر اتفاقاتی برای آن افتاده که هیچ کس از آن رضایت نداشته اما شنیدم که دکتر براری رئیس سابق این مرکز با پایمردی هایی که داشته از آبروی خود گذشته تا جایگاه مرکز تحقیقات تضعیف نشود.


وی با اشاره به نامه های واصله از دستگاههای نظارتی که مربوط به جابجایی ها در مرکز تحقیقات مخابرات بود گفت: برخی از این نامه ها از روند تداخل مرکز تحقیقات مخابرات با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضای مجازی اشکال وارد شده است.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مسئولان خواست این مرکز را کلوپی قرار دهند تا همه کسانی که در حوزه آی سی تی دارای حرف و نظر هستند، احساس کنند این مجموعه برای خود آنهاست.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.