آغاز طرح نظارت بر بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات


به گزارش خبرنگار مهر، این طرح با هدف ارتقاء سطح هماهنگی در نظارت بر حوزه ICT و با رویکرد حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سراسر کشور اجرا می شود.


طرح پایش و نظارت بر بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات که در آذرماه اجرایی خواهد شد در راستای تحقق تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات است که میان سازمان رگولاتوری و هفت دستگاه حاکمیتی و نظارتی از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، پلیس فتا ناجا، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مبادله شده است.


ارتقاء سطح آگاهی مردم و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و کاهش تخلفات و جرایم این حوزه از اهداف دیگر طرح کشوری پایش و نظارت بازار ICT است.


در این طرح که به صورت هماهنگ و متمرکز در 31 استان کشور اجرا می‌شود سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در چهار محور رعایت تعرفه‌های ابلاغی مطابق با قوانین و مقررات، ارائه خدمات پشتیبانی مناسب به کاربران، بررسی وضعیت شبکه توزیع و فروش خدمات و ارائه سرویس با کیفیت مناسب و مطابق با قوانین و مقررات و مفاد قرارداد، از سوی بازرسان به صورت کمی و کیفی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.