آرزوی خدمت رسانی برای کشور را دارم/ برای توسعه فناوری باید گزینش گری کرد


به گزارش خبرنگار مهر،  پرفسور فضل الله رضا در نشست صمیمانه معاونت علمی با وی با تاکید بر اینکه گلستان سعدی و شاهنامه پر است از رهنمودهای مفید افزود: ایران دارای مواهبی است که علوم و فناوری‌های نوین را شعله ور می‌کند.


وی با بیان اینکه آرزو دارد که خدمت رسانی برای کشور باشد، یادآور شد: ولی آفتاب لب بام هستم و شما نیاز به خدمتگذارنی جوان دارید.


پرفسور رضا، با تاکید بر لزوم ایجاد زیر ساخت‌های پژوهشی و علمی در کشور خاطر نشان کرد: در این زمینه اطلاعات نقش مهمی را ایفا می‌کند از این رو لازم است تا اعتبارات و بودجه‌ها به سمت توسعه فناوری IT و مخابرات سوق یابد.


وی با اشاره به حضورش در دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: در این دانشگاه انواع ماشن‌های صنعتی مشاهده شد ولی خبری از اینترنت، مخابرات و کامپیوتر نبود.


این محقق ایرانی با بیان اینکه هیچ کشوری به اندازه کافی بودجه در اختیار ندارد تا در همه زمینه‌ها پیشرو باشد، ادامه داد: از این رو برای توسعه فناوری باید گزینش گری انجام شود.


پرفسور رضا بر حفظ هویت ملی تاکید کرد و اظهار داشت: در  زمانی که ریاست دانشگاه‌های صنعتی شریف و تهران را بر عهده گذاشتم برنامه‌های اجباری در زمینه هویت ملی و زبان و ادب فارسی برگزار کردم که به نظر می‌آید زیاد قوی نبوده چراکه هر کس که به خارج رفت دیگر به کشور برنگشت.


وی یادآور شد: اگر می‌خواهید ایرانی آزاده و ایرانی مستقل ایجاد شود باید به گونه‌ای قوی عمل شود که آنها جذب فرهنگ قوی‌تر نشوند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.