توسعه شرکتهای دانش بنیان برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سورنا ستاری در نشست صمیمانه این معاونت با پرفسور فضل الله رضا با تاکید بر هدایت اعتبارات به سمت اجرای پروژه‌های مورد نیاز کشور، افزود: ماموریت اصلی معاونت علمی صادارت و تجاری سازی محصولات دانش بنیان است که در این زمینه در حوزه دارویی که در گذشته با هزینه‌های سرسام آوری وارد می‌شده است در حال حاضر در کشور تولید و سایر کشورها نیز صادر می‌شود.


معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تاکید بر لزوم توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور، اظهار داشت: در حاضر کشور در وضعیت خوبی قرار ندارد در حوزه اشتغال نیز بر اساس آمارهای غیر رسمی در کشور حدود 6 هزار بیکار وجود دارد که در صورت رشد اقتصادی 8 درصد برای ایجاد هر شغل نیاز به 160 میلیون تومان بودجه نیاز است.


وی ادامه داد: این در حالی است که با توسعه شرکت‌های دانش بنیان علاوه بر آنکه با هزینه‌های کمتری اشتغال ایجاد می‌شود، می‌توان فارغ التحصیلان دانشگاهی را در این شرکت‌ها جذب کرد.


ستاری با بیان اینکه اعمال تحریم‌ها مشکلات جدی بسیاری را در کشور ایجاد کرده بود، ابراز امیدواری کرد که با زمینه‌هایی که فراهم می‌شود بتوان در جهت رسیدن به توقعات جامعه گام برداشت. 


رئیس بنیان ملی نخبگان با اشاره به تعداد استعدادهای برتر در کشور خاطر نشان کرد: سالانه حدود 800 هزار نخبه و استعداد برتر به خانواده بنیاد ملی نخبگان اضافه می‌شود که عمده آنها از میان برترین‌های المپیادهای علمی و آزمون سراسری است.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.