حوزه هنری میزبان دوره جدید کارگاه اسرار و ابزار طنزنویسی می‌شود


به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری از آغاز دوره‌های جدید كارگاه اسرار و ابزار طنزپردازی خبر داد و گفت: این دوره ها با حضور من و سید عبدالجواد موسوی روزهای یكشنبه هر هفته برگزار می‌شود.


وی ادامه داد: در این دوره قصد داریم متون كلاسیك طنز را بررسی كنیم و در روز نخست نیز حكایات گلستان را بررسی می‌كنیم.


فیض اظهار كرد: این دوره‌ها بیشتر برای آشنایی قشر جوان تر با متون كلاسیك است و گلستان سعدی را به این دلیل انتخاب كرده‌ایم كه از كتاب‌هایی است كه شگردهای مختلف طنز در آن وجود دارد. زبان سهل و ممتنع سعدی در این اثر قابل توجه است.


مدیر دفتر طنز حوزه هنری با اشاره به اینكه غزلیات و بوستان سعدی در بین مردم كشورمان بسیار معروف و جذاب است، عنوان كرد: خیلی‌ها با آثار سعدی آشنا هستند و گلستان نیز در گذشته كتاب درسی بوده است. با خوانش آثار سعدی به ویژه گلستان و بررسی این آثار می‌توانیم دریابیم كه چگونه طنزآفرینی كنیم و در عین حال از زبانی محكم و فاخر استفاده كنیم.


وی گفت: با اتمام بررسی گلستان سعدی دیگر آثار طنز كلاسیك هم بررسی می‌شوند. در كارگاه‌های ابزار و اسرار طنزپردازی قصد نداریم به صورت تدریس آثار را ارائه دهیم بلكه همه مشاركت دارند و نظراتشان را می‌گویند و همچنین زمانی هم برای هنرجویان در نظر گرفته می‌شود تا آثار خود را بخوانند.


دوره جدید كارگاه اسرار و ابزار طنزپردازی با حضور سیدعبدالجواد موسوی و ناصر فیض یك‌شنبه‌ هر هفته (3، 10 و 17) آذر ساعت 17، طبقه سوم، سالن كنفرانس مركز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ برگزار می‌شود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.