فهرست کتاب‌های یازدهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» منتشر شدفهرست کتاب‌های یازدهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» منتشر شد

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام، این سایت به آدرس www.yym.ir قابلیت جست‌وجوی پیشرفته دارد که مخاطبان نمایشگاه می‌توانند با استفاده از آن، امکان جست‌وجوی کتاب‌های مورد نظر را پیدا کنند. شماره غرفه نیز از طریق این جست‌وجو ارائه می شود تا مدرسه‌ها و سایر مخاطبان به راحتی بتوانند پیش از آغاز نمایشگاه از اسامی کتاب‌های مورد نظر و جایگاه ارائه آن‌ها در نمایشگاه مطلع باشند.

فرایند ارسال و انتخاب و گزینش کتاب‌های یازدهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» با انتشار فراخوانی در روزنامه‌های کثیرالانتشار آغاز شد. پس از آن، ناشران کتاب‌های خود را ارسال کردند که این کتاب‌ها وارد فرایند کارشناسی شد. تیم کارشناسی مرکب از کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و شهرداری تهران بر اساس ضوابط تعیین‌شده به ارزیابی کتاب‌های ارسال‌شده به دبیرخانه یازدهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» پرداختند.

بنا بر اعلام، 85 درصد کتاب‌های ارائه‌شده به دبیرخانه نمایشگاه مورد پذیرش قرار گرفته‌اند. مسؤولان برگزاری این نمایشگاه تأکید می‌کنند که ناشران با ضوابط نمایشگاه آشنایی کافی داشته و به همین دلیل کتاب‌هایی را معرفی کردند که بیش‌ترین انطباق را با شرایط نمایشگاه داشته باشند.

بر اساس ضوابط، ناشران تنها کتاب‌هایی را می‌توانستند به دبیرخانه نماشگاه معرفی کنند که بیش از سه سال از زمان اولین چاپ آن‌ها نگذشته باشد. همچنین کتاب‌هایی که مناسب کتابخانه‌های عمومی مدرسه‌ها نبودند، از دایره کتاب‌های قابل ارائه برای نمایشگاه خارج شدند. به عنوان مثال کتاب‌های حل المسائل، کتاب‌های تخصصی و کتبی که برای زیر مقطع ابتدایی بودند، حذف شدند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-کتاب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.