آغاز ثبت‌نام کنکور دکتری 93 از 5 آذر / برگزاری آزمون در 16 اسفند


حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org از روز سه شنبه پنجم آذرماه تا روز دوشنبه 11 آذرماه سال 92 نسبت به ثبت نام اقدام کنند.


وی افزود: هر داوطلب بر اساس علاقه فقط می‌تواند در یک کدرشته امتحانی متناسب با مدرک فارغ التحصیلی ثبت‌نام و در آزمون مربوطه شرکت کند.


توکلی خاطرنشان کرد: هزینه ثبت نام در این آزمون مبلغ 315 هزار ریال است که داوطلبانی به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است می توانند وجه ثبت نام را پرداخت کنند.


وی اضافه کرد: به منظور سهولت در کار از روز شنبه دوم آذرماه امکان خرید کارت ثبت نام وجود دارد و داوطلبان می توانند آن را زودتر خریداری کنند. پس از آن با مراجعه به سایت سازمان سنجش، دریافت دفترچه راهنما و مطالعه دفترچه راهنما و آماده کردن مدارک لازم از جمله شرایط شرکت در مراحل ثبت نام است.


مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به برنامه زمانبندی آزمون دکتری سال 93 گفت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1393 روز جمعه 16 اسفندماه 92 برگزار می شود و نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه در دهه دوم فروردین ماه سال 1393 از طریق سایت سازمان منتشر خواهد شد.


وی افزود: انتخاب رشته اینترنتی برای مجازین به انتخاب رشته منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان در هفته اول اردیبهشت ماه 93 انجام می‌گیرد. فهرست معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته‌های مربوط برای شرکت در مصاحبه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ذیربط در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 1393 از طریق سایت سازمان اعلام خواهد شد.


توکلی یادآور شد: نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 93 در نیمه دوم شهریور ماه 93 اعلام می شود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.