تغییر مدیریت ها روند خدمت رسانی به مردم را بهتر می کند


به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر ميلي منفرد در جمع كاركنان مركز نظارت و ارزيابي آموزش عالي، گفت: بار اصلي خدمت به دانشگاهيان و مردم در مجموعه وزارت علوم بر دوش كاركنان است و مديران وظيفه تسهيل گري و فراهم آوردن زمينه خدمات بهتر را برعهده دارند.


وي با تشكر از اقدامات عامري در مدت 8 سال تصدي مسئوليت مركز نظارت و ارزيابي آموزش عالي، افزود : تغيير مديريتها و ورود فكر، ايده و انگيزه جديد مي تواند روند خدمت رساني به مردم را بهتر كند چرا كه هدف همه ما خدمت به مردم است و ارائه خدماتي بهتر، شفاف و بدون تبعيض، اعتقاد مردم را به نظام و ارزش ها پيش از گذشته خواهد كرد.


در ادامه مراسم، رضا عامري با اشاره به ارتقاي دفتر نظارت و ارزيابي آموزش عالي به مركز نظارت و ارزيابي آموزش عالي، گفت: ارزيابي عملكرد بخشهاي مختلف وزارتخانه و دانشگاهها تنها بخشي از وظايف اين مركز است و بسياري از امور جذب اعضاي هيات علمي و بورسيه هاي داخل نيز در اين مركز انجام مي شود.


عامری گفت: از سال 1384 تا 1392 تعداد 11584 نفر به عنوان هيات علمي جذب دانشگاههاي كشور شده اند كه از اين ميان 3000 نفر در دانشگاه پيام نور و مابقي در ساير دانشگاههاي دولتي جذب شده اند.


عامري صدور مجوز جذب 2600 مربي، ابلاغ 2700 سهميه طرح سربازي، اختصاص 18000 سهميه بورس داخل به دانشگاهها، اختصاص بيش از 10 شماره رديف استخدام اعضاي هيات علمي را از ديگر اقدامات مركز نظارت و ارزيابي آموزش عالي در 8سال گذشته ياد كرد.


وي اظهار داشت: در سال 1384 صرفاً 60 بازديد ميداني از عملكرد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور صورت گرفته بود كه اين ميزان با تشكيل دفاتر استاني هيات و نظارت ارزيابي آموزش عالي افزايش يافت به طوري كه در سال 90 و 91 بيش از 3000 بازديد ميداني از وضعيت آموزش عالي در سراسر كشور به عمل آمده است.


همچنین سعدان ذكايي که توسط وزیر علوم به عنوان رئیس جدید مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم منصوب شد، ضمن قدرداني از خدمات عامري، ابراز امیدواری کرد که اميدواريم با همكاري كاركنان مركز نظارت و ارزيابي آموزش عالي بتوان وظايفي كه در ساختار وزارت علوم بر عهده اين مركز گذاشته است به نحو احسن انجام شود تا به اهداف برنامه پنجم توسعه در خصوص افزايش كيفيت آموزشي دانشگاهها دست یافت.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.