برگزیدگان دومین جایزه ادبی شهید آوینی سوم آذر معرفی می‌شوند


به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جشنواره كتاب سال مقاومت بين‌الملل (جايزه شهيد آوينی) با موضوع آثار تالیف شده در موضوع مقاومت به زبان فارسی در سال‌های 90 و 91 سوم آذرماه سال جاری برگزیدگان خود را معرفی می‌کند.


این جشنواره در سال جاری و برای نخستین بار شاهد بررسی آثار عربی و انگلیسی با موضوع مقاومت اسلامی در چهار سال گذشته است.


همچنین امسال برای نخستین بار، کارگروه ویژه‌ای با موضوع ادبیات کودک و نوجوان در این جشنواره ايجاد شد و به آثار و تاليفاتی كه در اين حوزه با موضوع مقاومت نوشته شده بود پرداخته است.


در مرحله نخست داوری این جشنواره 41891 عنوان كتاب چاپ شده در سال 90 و91  چاپ اول مورد بررسی قرار گرفته و پس از بازبينی اوليه 1485 عنوان كتاب قابل بررسی بودند كه توسط كميته علمی 360 اثر مورد تاييد اوليه قرار گرفتند.


كتاب‌هايي كه توسط گروه داوری حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است شامل 714 عنوان در حوزه‌های مختلف بخش داخلی و 1059 در بخش بين‌الملل است كه از اين ميان و در بخش داخلی 102 عنوان در حوزه جنگ نرم،‌ 12 عنوان بخش استراتژيك، 30 اثر در بخش حوزه نقد، پژوهش و ادبيات تحقيقی، 98 عنوان در حوزه فلسطين، لبنان و صهيونيسم، 33 عنوان در حوزه بيداری اسلامی، 35 عنوان در بخش ادبيات داستانی، 47 عنوان در حوزه ادبيات مستند، 42 عنوان در حوزه شعر،‌10  عنوان در بخش هنر و 106 كتاب در بخش كودك و نوجوان داوری شده است.


در بخش بین‌الملل نیز 836 عنوان اثر بررسی شد که از میان آنها 330 اثر تایید و در نهایت 134 عنوان با داوری مرحله اول انتخاب شدند.


اختتاميه دومين جشنواره دوسالانه انتخاب كتاب مقاومت بين‌الملل (جايزه ادبی شهيد آوينی) سوم آذرماه سال جاري با حضور پژوهشگران، نويسندگان و نفرات برگزيده برگزار خواهد شد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.