ربات پوشیدنی برای تکنسین‌ ها

 

کتابخانه الکترونیکی دیتا ساینس:

 

شرکت خودروسازی فورد قصد دارد تکنسین های فنی خود را که در طول سال فعالیت قدرتی زیادی دارند، به اسکلت خارجی تجهیز کند. شرکت های زیادی از طرح های اسکلت خارجی خود برای شغل های مختلف پرده‌ برداری کرده اند.

این اسکلت ها می توانند برای سربازان، آتش نشانان و کسانی که در کار خود باید لوازم سنگین را حمل و یا جابجا کنند، بسیار کمک کننده باشند.

شرکت خودروسازی فورد در آمریکا نیز به جرگه استفاده کنندگان این ابزار کمکی پیوسته است و در پروژه‌ای موسوم به EksoVest سرمایه‌گذاری کرده است.

این اسکلت خارجی بالاتنه کارگران کارخانه و تکنسین های فنی را در زمان جابجایی لوازم سنگین محافظت می‌کند.

مسئولان فورد اعلام کرده‌اند برخی از فعالیت ها از سوی یک کارگر در روز تا 4600 بار و طی یک سال بیش از یک میلیون بار تکرار می‌شوند و با استفاده از این اسکلت های خارجی بین دو تا هفت کیلوگرم از فشار اجسام را تحمل می‌کند تا فشار کمتری به بدن کارگران وارد شود.

این اسکلت ها برای کارمندان با طول قد 150 تا 185 سانتی متر قابل استفاده هستند.

“راس آنگولد”(Russ Angold) مدیر شرکت “اسکوبیونیکز”( Esko Bionics) که سازنده این جلیقه هاست، گفت: در همکاری ما با فورد، جلیقه هایی طراحی شده اند که کارگران با استفاده از آنها در پایان روز خستگی کمتری را احساس کرده و این به افزایش توانایی و بهره وری آنها کمک فراوانی می‌کند.

فورد در حال حاضر در دو کارخانه در آمریکا از این اسکلت ها استفاده می‌کند و قرار است آنها را به شبکه های خود در اروپا و آمریکای جنوبی نیز ارسال کند.

 

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.