پیشگیری از سرماخوردگی با دم نوش ها

تسنیم: علی علوی اظهار داشت: فصل پاییز دارای طبیعت سرد و خشک است که برای پیشگیری از بیماری ها باید طبیعت بدن را از سردی و خشکی به ضد آن یعنی گرمی و تری پیش ببریم.به گفته وی مصرف دم نوش های گیاهی گل گاوزبان، استخدوس، بادرنجبویه و سنبل الطیب برای افراد مفید بوده چرا که این دم نوش های گیاهی هم منضج خوبی است و برای رفع غلظت خون در فصل پاییز مفید است همچنین مفرح قلب و اعصاب است.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: افراد در فصل پاییز از غذاهایی که خونساز هستند مانند مویز، بادام شیرین، انجیر و گوشت گوسفند بیشتر استفاده کرده چرا که مصرف اینگونه غذاها موجب روان تر شدن حرکت خون در بدن می شود.

علوی عنوان کرد: در فصول سرد سال معده قوت بیشتری دارد و هضم غذاها بهتر صورت می گیرد؛ در نتیجه می توان غذاهای غلیظ تر مانند حلیم و آبگوشت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه دم نوش های گیاهی که طبع گرم دارند موجب قوت بیشتر معده، خاطر نشان کرد: مصرف دم نوش های گیاهی طبع گرم از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند در نتیجه خستگی و ضعف کاهش پیدا کرده و مانع رسوب خون در عمق رگ ها می شود.

کارشناس طب سنتی ادامه داد: باید بدانیم که اگر حرارت درون معده بیشتر باشد، غلظت خون کاهش پیدا کرده و کاهش غلظت خون به سلامتی افراد کمک می کند و هرچه قدر خون در بدن روان تر باشد، بدن سالم تر است.

علوی افزود: فصل پاییز در ایجاد غلظت خون نقش به سزایی بر عهده دارد چرا که طبع فصل پاییز سرد و خشک بوده و خون طبع گرم و تر همین ضدیت موجب بروز غلظت خون در بدن می شود.

وی گفت: اگر خون در بدن جریان مناسب داشته باشد اکسیژن به تمامی سلول ها می رسد بدن کار طبیعی خود را انجام می دهد و مصرف غذاهای سرد و خشک مانند گوشت گاو به افزایش غلظت خون کمک کرده و بدن را با بیماری مواجه می سازد همچنین دفع فضولات در بدن می تواند بدن را از بروز بیماری ها مصون بدارد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:عصرایران-سلامت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.