یوسا کنگره بین المللی زبان اسپانیایی را افتتاح کرد

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ناسیون، این کنگره که در پاناما برگزار شده، امسال با موضوع «اسپانيايي بودن در كتاب؛ از اطلس تا آرام» برگزار می‌شود.

 

یوسا که به عنون یکی از نمایندگان مطرح زبان اسپانیایی شهرتی جهانی دارد، با اشاره بر گسترش روز به روز زبان اسپانيايي، بر ضرورت اهمیت بیش از پیش بر این زبان به عنوان زبانی برای ایجاد ارتباط، دوستی و عشق تاکید کرد.

 

این کنفرانس با حضور شاهزاده فیليپ ولیعهد اسپانيا و ريكاردو مارتينللي، ریيس جمهوری پاناما و با شرکت چهره‌های ادبی از کشورهای مختلف اسپانیایی زبان شکل گرفت.

 

ويكتور گارسيا ده‌ لا كونچا، ریيس موسسه سروانتس كه برگزار کننده اين كنگره است، از جمله سخنرانان مراسم افتتاحیه بود.

 

بررسي جنبه‌هاي تاريخي مرتبط با متون اسپانیایی مرتبط با فرهنگ ايبرو آمريكايي از دوران استعمار تاکنون، بررسي توسعه رسانه‌ها و ابزارهای اينترنتي در جلب توجه مخاطبان اسپانیایی زبان و نظام‌های آموزشي و صنايع انتشاراتي از مباحث مورد توجه در این دوره از کنگره است.

 

اولین دوره اين كنگره كه هر سه سال یک بار برگزار می‌شود، در سال 1997 شکل گرفت.

 

ماریو وارگاس یوسا قرار است همزمان با اقامتش در پاناما برای شرکت در این کنگره، از جدیدترین رمانش در این کشور آمریکای لاتین رونمایی کند. رمان «قهرمان محافظه‌کار» یوسا جدیدترین رمان او پس از دریافت جایزه ادبی نوبل در سال 2010 ماه پیش به زبان اسپانیایی منتشر شد و اکنون پاناما نیز شاهد انتشار آن خواهد بود.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.