از پاروماهی 6 متری تا شهربازی هسته‌ای

 

 

 

 

 

 

 

شهربازی هسته‌ای
سرزمین عجایب Kalkar در اصل یک نیروگاه هسته‌ای است؛ اما آلمانی‌ها پس از جنبش بستن نیروگاه‌های هسته‌ای خود، آن را تغییر کاربری داده و به یک پارک تفریحی خانوادگی تبدیل کرده‌اند. استفاده بهینه از منابع این‌گونه معنا می‌یابد.

 

 

 

روستای علمی-تخیلی
چرا فیلم‌های علمی-تخیلی این چنین بر مناطق شهری متکی هستند؟ چرا نمی‌توان فیلمی مانند Blade Runner را در یک مزرعه داشت؟ هنرمند سوئدی، سیمون استالنهاگ سعی کرده است تا با ارائه نگاهی آینده‌نگرانه به مناطق حومه‌ای شهرها و مناطق روستایی، اندکی در جهت رفع این تبعیض اقدام کند.

 

شیر لاستیکی
مجسمه شیری که در عکس بالا می‌بینید، با استفاده از لاستیک تایر خودرو ساخته شده است. با کمی دقت، ممکن است بتوان رگه‌هایی از نمادگری (Symbolism) را در این مجسمه تشخیص داد.

 

جنگ هنر
بن مور با گروهی از هنرمندان و خالق اصلی کلاه‌خود Storm Trooper جمع شده‌اند تا برای نمایشگاه Art Wars، این ابزار کلاسیک مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان را به اثری روزآمد تبدیل کنند.

 

دیوار کرم‌چاله‌ای
آنچه که روی این دیوار می‌بینید، کرم‌چاله‌ای به دنیایی دیگر نیست؛ بلکه صرفا اثری هنری است که با استفاده از مفاهیم علمی طراحی شده است. ترکیب فیزیک و خطای چشمی اغلب نتایج زیبایی به دنبال دارد.

 

پاروماهی غول‌آسا
یکی از محققان موسسه علوم دریایی جزیره کاتالینا زمانی‌که قصد داشت برای غواصی به دریا برود، ناگهان با این پاروماهی (Oarfish) غول‌آسای 6 متری در سواحل کالیفرنیا مواجه شد. خوشبختانه این پاروماهی مرده بود، وگرنه معلوم نبود چه بلایی بر سر دانشمند بیچاره می‌آمد.

 

هواپیمای روغنی
مهندسان ناسا روغن فلورسنت را به مدلی از یک هواپیما افزودند، و سپس آن را درون تونل باد قرار دادند. این کار به آنها امکان داد تا بتوانند نحوه جریان یافتن هوا را روی سطح هواپیما مشاهده کنند، و البته ظاهری فرازمینی به هواپیمای مدل خود ببخشند.

 

خوش صندلی
با استفاده از رتبه‌بندی جستجوهای اینترنتی، گروه طراحی Formnation توانستند این ابر صندلی را طراحی کنند. آنها بهترین جنبه‌های صندلی‌های مختلف را انتخاب کردند تا اینکه در نهایت توانستند راحت‌ترین، اقتصادی‌ترین و شیک‌ترین صندلی ممکن را بسازند.

 

شهرهای چوبی
این شهرهای افسانه ای، بی‌نظیر و البته تخیلی توسط جیم مک‌ناب و تماما از چوب ساخته شده است.

 

53275

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.