اعتراض یک نویسنده به سرقت کتابش و انتشار بدون اجازه آن در 3000 نسخه

عیسی کشوری، نویسنده کتاب «هاوکینگ، خداوند و بهشت» در تماسی با خبرگزاری مهر، از آنچه سرقت ادبی کتابش خواند، خبر داد و گفت: عده‌ای سودجو 3000 نسخه از این کتاب را به نام دکتر کلانتری، وزیر اسبق کشاورزی چاپ کرده و در بازار سیاه به فروش رسانده‌اند که یک سرقت علمی کم‌سابقه است. البته خود آقای کلانتری از این مسئله خیلی ناراحت شده بود.

 
وی با اشاره به موضوع این کتاب افزود: آقای هاوکینگ در کتاب‌هایش «طرح بزرگ» و «تاریخچه زمان» وجود خدا و بهشت را رد کرده و من هم در پاسخ این مدعا کتاب «هاوکینگ، خداوند و بهشت» را نوشتم که با استقبال مخاطبان ظرف 3 ساعت همه 2000 نسخه آن به فروش رفت.

 
کشوری همچنین مدعی شد که حدود 1400 کتاب در نقد نظرات هاوکینگ در جهان منتشر شده، ولی ظاهراً تنها کتابی که برای او جالب بوده که به آن پاسخ دهد، کتاب «هاوکینگ، خداوند و بهشت» این نویسنده ایرانی بوده است.

 
وی در این باره گفت: خودم فکر می‌کنم این به خاطر آن است که کتاب‌های دیگر با استفاده از مذهب به او پاسخ داده بودند؛ در حالی که او در اساس مذهب را قبول ندارد، ولی من سعی کردم به شیوه علمی به این نظریات پاسخ دهم.

 
نویسنده کتاب «هاوکینگ، خداوند و بهشت» همچنین تاکید کرد: پروفسور استیون هاوکینگ بی‌شک مشهورترین دانشمند عصر ماست. شهرت بی‌نظیر او مدیون دو چیز است: اول کتاب‌های بنام «طرح بزرگ» و «تاریخچه زمان» که پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی تاریخ جهان لقب گرفتند و دوم وضعیت جسمی این دانشمند بزرگ که در سن 21 سالگی به علت ابتلاء به یک بیماری نادر تمام بدنش فلج شده و فقط مغز، قلب و دو انگشت او کار می‌کنند. با وجود این، او هیچ‌گاه مایوس نشد، بلکه با امید به آینده به تحصیل در رشته فیزیک و کیهان‌شناسی پرداخت و هم اکنون بزرگترین دانشمند عصر ماست.

 
کشوری همچنین از چاپ دوم کتاب «هاوکینگ، خداوند و بهشت» همراه با یادداشت پروفسور استیون هاوکینگ در آینده نزدیک خبر داد.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.