تأمین برق جزیره با خورشید

کتابخانه الکترونیکی دیتا ساینس:

 

به گزارش نیو اطلس، شرکت SolarCity که به عنوان بزرگترین شرکت ارایه کننده خدمات انرژی خورشیدی در آمریکا محسوب می شود، جزئیات پروژه بزرگ و بی سابقه شبکه تولید برق از صفحات خورشیدی در جزیره Ta’u متعلق به این کشور را اعلام کرد.

ویژگی اصلی این پروژه در آن است که تقریبا کل برق سراسر این جزیره از انرژی خورشید تأمین می شود، همچنین تأسیسات تولید برق راه اندازی شده در این جزیره در نوع خود در دنیا جزو پیشرفته ترین نمونه ها محسوب می شود.

در این شبکه تولید برق، بالغ بر ۵ هزار و ۳۲۸ صفحه خورشیدی در محدوده ای به وسعت ۱.۴ هکتار نصب و راه اندازی شده است و توان تولید این مجموعه ۱.۴ مگاوات است.

برق تولید شده از این طریق به ذخیره سازه های بزرگی منتقل می شود که می توانند سراسر جزیره را برای سه روز متوالی و حتی بدون نیاز به نور خورشید روشن نگاه دارند. قبلا پیشتر برق مورد نیاز این جزیره توسط ژنراتورهای دیزلی تأمین می شد که برای راه اندازی آنها همواره مقادیر زیادی سوخت دیزل به جزیره فرستاده می شد.

حالا و با راه اندازی این شبکه برق خورشیدی، سالانه در مصرف ۴۹۸ هزار لیتر سوخت صرفه جویی می شود. از آن گذشته اکنون تأمین انرژی مورد نیاز ۶۰۰ سکنه این جزیره مقرون به صرفه تر، ایمن تر و پاک تر از قبل صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.