جراحی‌های زیبایی همه بازیگران را شبیه هم می‌کند/ خداحافظی با نقش‌های تاریخی

به گزارش خبرنگار مهر،‌ شبنم مقدمی همچنین در پاسخ به سوال لواسانی مجری برنامه “کافه سوال” که از او پرسید آیا قبول دارید موج چهره‌های عروسکی در سینما به راه افتاده است؟ گفت: سینمای ما برآیند جامعه است و همانطور که در جامعه چهره‌های تصنعی زیادی می‌بینیم بین بازیگرها هم این موضوع شایع شده است.

 
بازیگر “آشپزباشی” افزود: بینی من احتمالا به عمل جراحی نیاز دارد اما این کار را نکرده و نخواهم کرد. من هیچ جراحی زیبایی روی صورتم انجام نداده‌ام و در این شرایط خوشبختانه کارم را هم به خوبی پیگیری می‌کنم. بر این تصورم دیگر دوره آن گذشته که به صورت‌های زیبا نقش برای بازی بدهند، اکنون بیشتر هنر بازیگر مهم است نه زیبایی او.

 
مقدمی با انتقاد از عمل‌های زیبایی رایج در بین بازیگران تصریح کرد: یکی از آسیب‌هایی که جراحی‌های زیبایی به بازیگر می‌زند این است که اینگونه عمل‌ها مانع پذیرش نقش‌های تاریخی می‌شود. مثلا ما در پروژه مولانا با چنین مشکلی برخوردیم و برای انتخاب بازیگر با مشکل مواجه شده بودیم چون تعداد گزینه‌هایی که عمل جراحی نکرده بودند، به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسید.

 
مهمان دیگر این برنامه خرازی‌ها روانشناس نیز گفت: رسانه‌ها در عادی شدن چهره‌های تصنعی نقش بسیار زیادی دارند. متاسفانه در بین آقایان هم این موارد خیلی شیوع پیدا کرده است. فکر می‌کنم با این شرایط باید در دهه آینده بنشینیم و در مورد آرایشگاه‌های زیبایی آقایان و آسیب‌های آن صحبت کنیم.

 
وی ادامه داد: عمل‌های زیبایی و آرایش‌های مویی که هویت مردانه صورت آقایان را از بین می‌برد و آنها را به سمت زنانه‌تر شدن سوق می‌دهد یکی از مشکلاتی است که برای جامعه ما یک خطر به حساب می‌آید.

 
یکی دیگر از مسائلی که در این برنامه عنوان شد، بحث شارلاتانیزم در تبلیغات جراحی‌های زیبایی بود که کارشناسان برنامه در مورد آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 
“کافه سوال” برنامه گفتگومحوری است که جمعه، شنبه و یکشنبه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. تهیه این برنامه که در فصل اول به موضوع زیبایی و عمل های زیبایی می‌پردازد، به عهده سهیل سلیمانی است و مژده لواسانی اجرای آن را برعهده دارد. تیتراژ این برنامه تلویزیونی با صدای مبین رسایی از شب گذشته 26 مهر روی آنتن رفت.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و هنر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.