وزارت علوم در تغییر نام دانشگاه شاهرود قانونی عمل نکرد

دکتر علی مراد زاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تصمیم گیری برای برگرداندن نام دانشگاه به صنعتی شاهرود گفت: در حال حاضر منتظر هستیم وضعیت وزیر وزارت علوم مشخص شده و وزیر تعیین تکلیف شود تا این مساله را دوباره مطرح کنیم.

 
وی با بیان اینکه تغییر نام دانشگاه صنعتی شاهرود به دانشگاه شاهرود تقاضای دانشگاه نبود، افزود: وزارت علوم یک جانبه و بدون نظر خواهی از دانشگاه این کار را انجام داد.

 
رئیس دانشگاه شاهرود افزود: در یک جلسه‌ای که بیش از دو سال پیش برگزار شد یک نامه برای دانشگاه از سوی شورای گسترش وزارت علوم مبنی بر تغییر نام دانشگاه از صنعتی شاهرود به شاهرود ارسال شد.

 
وی ادامه داد: پس از دریافت نامه، دانشگاه در یک نامه اعتراض خود را به وزیرعلوم وقت یعنی دکتر دانشجو ارسال کرد دکتر دانشجو نیز گفت این مساله را در شورای دانشگاه مطرح کنید پس از طرح مساله در شورای دانشگاه، صورت جلسه شورا برای دکتر دانشجو ارسال شد که اعلام کردند دیگر نمی شود نام دانشگاه را برگرداند و نام دانشگاه تغییر کرده است.

 
مراد زاده بابیان اینکه تغییر نام دانشگاه تقاضای کتبی دانشگاه صنعتی شاهرود نبود، افزود: شاید تغییر نام دانشگاه به نفع دانشگاه نیز باشد اما بحث اکثریت دانشگاهیان این است که اگر قرار است تغییری ایجاد شود یا باید در هیات امنای دانشگاه و یا در شورای دانشگاه در این باره تصمیم گیری شود چون ارکان تصمیم سازی برای دانشگاه هیات امنا هستند و در مرحله بعد این شورای دانشگاه است که تصمیم می گیرد.

 
وی افزود: حرف ما این است که باید قانون رعایت شود.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.