اندازه‌گیری کالری با اسکن غذااندازه‌گیری کالری با اسکن غذا

به گزارش مهر، برای هرکس که تلاش می‌کند مراقب وزن خود باشد این بهترین گجتی است که تاکنون تولید شده چرا که با اندازه کوچک خود می‌تواند بگوید که به طور دقیق چقدر در غذای شما کالری وجود دارد.

این گجت هم اندازه یک جاکلیدی کوچک است و همراه یک اپلیکیشن موبایل کار می‌کند و دربرگیرنده طیف‌سنج برای تحلیل شیمیایی ترکیبات غذا است.

سازندگان کانادایی این گجت مدعی شده‌اند که این گجت می‌تواند به کاربر خود اطلاعاتی درباره مواد آلرژی‌زا، ترکیبات شیمیایی، مواد مغذی، کالری‌ها و مواد تشکیل‌دهنده غذا ارائه کند.

مبتکران امیدوارند که بتوانند از طریق سایت اینترنتی ایندیگوگو مبلغ لازم را برای تولید این دستگاه تهیه کرده و پیش فروش آن را از همین طریق انجام دهند. این دستگاه از روی پلاستیک نیز مواد غذایی را اسکن می‌کند و افرادی که برای خرید به فروشگاه‌ها می‌روند می‌توانند از روی بسته‌بندی‌های پلاستیکی میزان ترکیبات و کالری‌های مواد غذایی بسته‌بندی شده را مشخص کنند.

این دستگاه پس از اسکن غذاها اطلاعات آن را به یک سرور ویژه وب آپلود می‌کند. الگوریتمی در این میان طراحی شده که می‌تواند از این اطلاعات یک گزارش تهیه کند و آن را برای یک اپلیکیشن تلفن هوشند ارسال کرده و محتویات غذا را فاش کند.

گجتی که آینده رژیم گرفتن انسان را تعریف می‌کند ” TellSpec ” نامگذاری شده که به معنای جزئیات را بگو برداشت می‌شود، چرا که این دستگاه یافته‌های خود را با استفاده از الگوریتم طراحی شده تحلیل کرده و گزارش را به تلفن هوشمند یا تبلت کاربر خود ارسال کرده و وی را از وجود مواد آلرژی‌زا، مواد شیمیایی، مواد معدنی، کالری‌ها و ترکیبات غذا مطلع می‌کند.

کار با این دستگاه ساده و سریع است و همه استفاده از آن را به سرعت یاد می‌گیرند.

کالری

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-دانش و تکنولوژی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.