مسمومیت غذای دانشگاه شیراز تایید نشد


رئيس دانشگاه مطرح كرد:


مسمومیت غذای دانشگاه شیراز تایید نشد

دکتر محمد موذنی در گفتگو با مهر در خصوص مسمومیت غذایی 150 نفر از دانشجویان دانشگاه شیراز که چندی پیش اتفاق افتاد، گفت: متاسفانه انعکاس رسانه ای این مساله صحیح صورت نگرفته است در گزارشی که معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارایه داده هیچ گزارشی مبنی بر مسمومیت غذایی ارایه نشده است.

وی ادامه داد: از تمام دانشجویان که به علت مسمومیت به مرکز بهداشت دانشگاه مراجعه کرده بوند نمونه گیری شده است و هیچ یک از نمونه ها نشان دهنده مسمومیت غذایی نیست و هنوزدر مورد ماهیت بیماری اظهارنظری نشده است.

رئیس دانشگاه شیراز تصریح کرد: آزمایشات پزشکی مسمویت غذایی را تایید نکرد احتمالا این مساله ناشی از یک بیماری ناشناخته بوده که از سوی دانشجویان جدیدالورود منتقل شده است درحال حاضر مساله کنترل شده و دیگر موردی نبوده است.

وی ادامه داد: در زمانی که دانشجویان با این مشکل مواجه شدند در خوابگاه پزشک مستقر شدخیلی ها به صورت سرپایی مداوا شدند برخی هم که نیاز بود بستری شدند.

رئیس دانشگاه شیراز افزود: درحال حاضر کارشناسان محیط استان در حال بررسی تمام غذاهای دانشگاه هستند که اگر احیانا مشکل از سوی غذاها باشد شناسایی شده و تمام اشکالات رفع شود.

به گزارش مهر، براساس برخی اخبار منتشر شده هفته گذشته دانشجویان خوابگاه های 3 تا 14 ارم دانشگاه شیراز دچار مسمومیت شده و سروکارشان به بیمارستان کشیده شد. بیشتر این دانشجویان در بیمارستان شهید فقیهی بستری و تحت درمان قرار گرفتند دانشجویان معتقد بودند به علت مصرف خوراک سوسیس که سلف سرویس دانشگاه برای آنها درنظر گرفته بود دچار مسمومیت شده اند و خواستار حذف فست فود از برنامه غذایی دانشگاه شدند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-آموزش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.