اقتصاد بانکداری منتشر شداقتصاد بانکداری منتشر شد

کتاب که توسط دکتر علی سرزعیم ترجمه شده است در 312 صفحه و به قیمت 13500 تومان در تابستان 1392 انتشار و روانه بازار شده است.

ناشر کتاب در تعریف آن اینگونه آورده است: کتاب‌های زیادی در رابطه با بانکداری در بازار وجود دارد، حال چرا باید نویسندگان این کتاب، کتاب جدیدی به این حجم از کتابهای موجود اضافه کنند و از آن مهمتر چرا باید با افزودن کتابی جدید بار جدیدی به دانشجویان تحمیل کرد؟

کتابهای موجود بانکداری عموماً حول موضوع مدیریت بانکها و به طور خاص مدیریت ترازنامه نوشته شده اند. این کتابها به طور خاص برای دانشجویان رشته مدیریت بانکی نوشته می شوند.

دانشجویان اقتصاد معمولاً رفتارها (اعم از رفتار اشخاص یا بنگاهها) را مورد مطالعه قرار می دهند. به این شکل که رفتارها را مقید به برخی محدودیتها، حداکثر می کنند.

در بازار کتاب موجود، کتابهایی که بانکداری را در چارچوب رفتارهای اقتصادی تحلیل کند به ندرت یافت می‌شود. معدود کتاب‌هایی که در این زمینه وجود دارد همگی از تحلیل های فنی پیشرفتهای استفاده می کنند که بیشتر برای دوره های عالی رشته اقتصاد مناسب است یا اینکه بررسی موردی‌ها را به نحوی با رفتارهای اقتصادی ترکیب می کنند که بیشتر برای برنامه‌های امبی ای بانکداری مناسب باشد.

تقریباً کتابی وجود ندارد که در تحلیل‌های خود از مطالب اقتصاد خرد آن هم در سطح متوسط استفاده کند و برای برنامه های دوره کارشناسی یا دوره های تحصیلات تکمیلی غیرتخصصی مناسب باشد.

این کتاب می‌خواهد تا به خوانندگان کمک کند تا رفتار بانکها را درک کرده و با استفاده از ابزارهای پایه اقتصادی روندهای کلانی که در بانکداری داخلی و بین المللی جاری است را تحلیل کنند.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند به فروشگاه اینترنتی انتشارات آریانا قلم به آدرس www.aryanaghalam.com مراجعه و یا با شماره تلفن 88342910 – 88342900-021 داخلی 227 از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:15 تا 17تماس بگیرند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات : منبع خبر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.