مشارکت کاربران ایرانی در رای گیری جهانی جامعه اطلاعاتی


به گزارش خبرنگار مهر، سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه کشورمان به مرحله سوم و نهايي دريافت جايزه بين المللي خط يك عمل اجلاس جهاني سران جامعه اطلاعاتي راه يافته است اعلام کرد: ایران در اين مرحله با راي كاربران مي تواند جايزه اين بخش را از آن خود کند.


تاكنون و پس از دو مرحله داوري و ارزيابي از ميان پروژه هايي كه از سوي كشورهاي مختلف ارائه شده کشورمان توانسته در كنار پنج كشور ديگر به مرحله نهايي راه پيدا كند.


در گروه “خط عمل يك”، پروژه نظام پايش شاخص هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات ايران با نام “Design and Implementation of ICT Measurement System for Iran” با 5 پروژه به رقابت مي پردازد.


مبناي انتخاب نهايي پروژه ها در اين مرحله، راي گيري برخط عمومي (Public Online Voting) است و كاربران مي توانند تا نيمه فروردين ماه سال آينده در راي گيري به اين پروژه ملي مشاركت كنند.


براین اساس فرهيختگان و كاربران مي توانند از طريق آدرس اينترنتي http://groups.itu.int/stocktaking/WSISProjectPrizes2014.aspx#votetab  با انتخاب vote for project،‌ نسبت به ايجاد حساب كاربري و تاييد آن از طريق لينكي كه به ايميل متقاضي ارسال مي شود،‌ اقدام كنند.


هر شخص باید به 18 پروژه راي دهد و راي كاربراني كه به 18 پروژه راي ندهند شمارش نخواهد شد.


مشاركت كنندگاني كه به علت كمبود وقت نمي توانند تمام مراحل را به انجام برسانند برایشان اين امكان فراهم شده تا بخشي از فرآيند كار را با همكاري سازمان فناوري اطلاعات ايران انجام دهند؛ از این رو كاربران مي توانند جهت اعلام تمايل براي مشاركت در راي دادن، يك ايميل به آدرس wsis@itc.ir با درج نام و نام خانوادگي و تخصص (حرفه) خود ارسال كنند تا پس از آن،‌ سازمان فناوري اطلاعات ايران به نيابت از آنان در سايت ITU ثبت نام كند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.