اعطای تسهیلات سطح 3 بنیاد به 54 اختراع برتر جشنواره شکوفایی


به گزارش خبرنگار مهر، ششمین جشنواره شکوفایی و نوآوری فجر انقلاب اسلامی با رويكرد تجاری سازی اختراعات در 6 بخش داوری اختراعات، تجاری سازی اختراعات، دالان تسهيل كنندگان و سرمايه گذاران،اختراعات تجاری شده، بخش نيازمندی‌های فناورانه و پارک‌های علم وفناوری و مراكز رشد در روزهای 14 تا 17 بهمن ماه برگزار شد.


 بر اساس رای داوران، 6 غرفه در بخش داوری، 10 غرفه در بخش تجاری سازی و یک غرفه در بخش تسهیل کنندگان معرفی شدند و پس از پایان برگزاری این جشنواره انتخاب برترین‌های بخش داوری نیز در دستور کار داوران این جشنواره قرار گرفت که نتایج آن از سوی بنیاد ملی نخبگان اعلام شد. اسامی برترین‌ها به شرح ذیل است: 
بر اساس ضوابط بنیاد ملی نخبگان تسهیلا این نهاد به اختراعات تایید شده در 3 سطح ارائه می‌شود. در صورتی که مخترعان طرح قابل قبولی برای تجاری سازی ارائه دهند از تسهیلات سطح 3 بنیاد ملی نخبگان که شامل تسهیلات 3 تا 5 میلیون تومانی است، برخوردار می‌شوند. تسهیلات سطح 2 بنیاد نیز شامل تجاری سازی اختراعات است که شامل تسهیلات 20 میلیون تومانی برای مخترعانی است که پس از ارزیابی و تایید پرونده آنها وارد تجاری سازی خواهند شد.


حمایت‌های سطح یک بنیاد ملی نخبگان تسهیلات 30 میلیون تومانی است که به مخترعانی تعلق می‌گیرد که بتوانند طرح‌های خود را در سطح بین المللی تجاری سازی کنند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.